Často kladené dotazy – FAQ

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky ohledně půjčení obytného auta z naší půjčovny. Pokud zde nenajdete informace, které hledáte, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře níže, nebo zavolejte na tel.: +420 603 419 537.

Podmínky půjčení vozu

Nájemcem může být pouze fyzická osoba s trvalým pobytem na území ČR.

Naše obytné vozy smí řídit pouze osoba, která dosáhla věku minimálně 21 let, je držitelem platného řidičského oprávnění skupiny B po dobu minimálně 3 roky, a je to buď přímo nájemce, nebo je tato osoba uvedena jako další osoba oprávněná k řízení obytného auta ve Smlouvě o nájmu.

Pokud nájemce umožní řídit obytný vůz jiné osobě, bere za ni veškerou hmotnou odpovědnost.

Záloha na nájemné ve výši 50% sjednaného nájemného je splatná do 3 prac. dnů ode dne uzavření Smlouvy o nájmu. Doplatek zálohy na nájemné ve výši 50% sjednaného nájemného je pak splatný nejpozději 30 dnů před sjednaným počátkem doby nájmu.

V případě uzavření Smlouvy o nájmu v době kratší, než 30 dnů před počátkem doby nájmu je záloha na nájemné ve výši 100% sjednaného nájemného splatná do 3 prac. dnů ode dne uzavření Smlouvy o nájmu.

Kauce ve výši 30.000 Kč za obytný vůz, popř. navýšená o kauci za elektrické koloběžky, je splatná nejpozději při předání obytného vozu.

V případě odstoupení od Smlouvy o nájmu ze strany nájemce:

 • 30 dní a více před začátkem doby trvání nájmu činí odstupné 50% celkové ceny sjednaného nájemného;
 • 29 až 15 dní před začátkem doby trvání nájmu smlouvy činí odstupné 75% celkové ceny sjednaného nájemného;
 • 14 dnů a méně před začátkem doby trvání nájmu a méně nebo v den začátku doby trvání nájmu, činí odstupné 100% ceny sjednaného nájemného;

Pronajímatel je oprávněn odstoupit od Smlouvy o nájmu zejména v případě, že:

 • nájemce neuhradí sjednané zálohy na nájemné či sjednanou kauci;
 • nájemce uvedl v podkladech pro uzavření Smlouvy nepravdivé údaje;

V případě odstoupení od Smlouvy o nájmu ze strany pronajímatele z výše uvedených důvodů nemá nájemce nárok na jakékoliv plnění ze strany pronajímatele a je povinen uhradit pronajímateli nájemné za celou dohodnutou dobu trvání nájmu.

V našich vozech je zakázáno zejména:

 • kouřit, a to ani IQOS či vaporizéry;
 • používat hořící vonné tyčinky, svíčky, prskavky a jiné hořlaviny;
 • přechovávat či přepravovat zvířata;
 • vařit za jízdy a používat plynové přístroje, či s nimi za jízdy jakkoli manipulovat (za jízdy musí být plynové lahve uzavřeny);
 • provádět jakékoliv změny či úpravy aut (mj. polepování, vrtání, šroubování, atd.) a manipulovat s počítadlem kilometrů, popř. s obsahem nádrže;
 • používat vůz ke sportovním, či soutěžním účelům, k přepravě jiného nákladu než osobních věcí posádky vozidla, nebo jako tažné vozidlo jiného vozidla;

Nájemce našeho vozu je povinen zejména:

 • dodržovat ve voze zásady provozní a osobní hygieny a zajistit jejich dodržování posádkou;
 • stáhnout markýzu při větru, dešti, krupobití nebo při vzdálení se od obytného vozu, aby nedošlo k jejímu poškození;

S našimi vozy můžete cestovat do zemí Evropské unie a do Švýcarska, Norska či Lichtenštejnska. Do ostatních zemí lze vycestovat pouze po předchozí dohodě s pronajímatelem a po ujasnění podmínek pojišťovny na krytí případných škod vzniklých konkrétní zemi.

Předání a vrácení vozu

Vůz vám předáme na adrese Charbulova 170a, Brno-Černovice (viz. mapka na stránce Kontakt) první den doby nájmu od 9 hod. V individuálních případech lze dohodnout dřívější předání vozu, nebo předání na jiném místě.

Při předání vozu vám předvedeme funkčnost vozu a jeho příslušenství a seznámíme vás s pokyny k užívání. Předání vozu trvá přibližně 60 minut.

Vůz vám předáme zvenku i zevnitř čistý s plnou nádrží PHM, plnou 10kg lahví plynu, a naopak s prázdnou odpadní nádrží.

Podmínkou předání vozu je zaplacení nájemného v plné výši předem a úhrada kauce za vůz, případně i úhrada kauce za elektrické koloběžky, pokud si je od nás půjčíte.

Vůz se vrací na adrese Jiříkovská 1784/11, Šlapanice u Brna (viz. mapka na stránce Kontakt) poslední den doby nájmu do 17 hod. V individuálních případech lze dohodnout pozdější vrácení vozu, nebo vrácení na jiném místě. Vrácení vozu trvá přibližně 30 minut.

Vůz se vrací zvenku i zevnitř čistý a uklizený, tedy ve stavu v jakém jsme vám jej předali. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nechcete, nebo nemůžete zdržovat úklidem, uklidíme běžně znečištěný vůz za vás za poplatek – viz. následující záložka.

V případě zpoždění vrácení vozu bez předchozí dohody, nebo v případě vrácení silně znečištěného vozu účtujeme níže uvedené sankce. Chráníme tím následujícího zákazníka, abychom byli schopni předat mu vůz na jeho dovolenou včas. Stejným způsobem jsme proti nezodpovědnosti předchozího zákazníka chránili i vás. Tedy v případě, že následující den nebude vůz obsazený, bude sankce nižší. V případě, že následující den bude vůz obsazený, můžeme využít až maximální výši, abychom následujícímu zákazníkovi mohli kompenzovat jeho škodu.

V případě překročení času na vrácení vozu bez předchozí dohody účtujeme sankci až 1.000 Kč za každou hodinu. V případě že vůz nevrátíte ani do půlnoci, účtujeme sankci až 10.000 Kč za každý započatý den.  Tuto sankci samozřejmě neúčtujeme v případě zpoždění z důvodu poruchy, nebo nehody vozu.

V případě vrácení neuklizeného vozu bez předchozí dohody, nebo v případě vrácení silně znečištěného vozu účtujeme sankci 5.000 Kč. Silným znečištěním se rozumí zejména takové znečištění, pro jehož odstranění je nutné použít jiné úklidové prostředky než klasický vysavač (např. tepovač čalounění apod.). V případě potřeby použití speciálních úklidových prostředků, či služeb účtujeme nájemci reálné náklady na úklid nad rámec sankce.

V případě vrácení vozu s nevyprázdněnou a nevypláchnutou odpadní nádrží WC čistou vodou účtujeme sankci 2.000 Kč.

V případě poškození interiéru vozu, nebo jiného poškození, které není kryto pojištěním vozu je nájemce povinen uhradit škodu v plné výši.

Pokud vůz vrátíte čistý a bez poškození, vrátíme vám složenou kauci obratem a to stejným způsobem, jakým jste nám ji uhradili (v hotovosti, nebo převodem na účet).

Vůz se vrací zvenku i zevnitř čistý a uklizený, tedy ve stavu v jakém jsme vám jej předali. Za poplatek 2.000,- Kč uklidíme běžně znečištěný vůz za vás.

Běžným znečištěním se rozumí vysátí nečistot vysavačem a setření povrchů hadrem, likvidace běžného množství odpadků a pod.

Běžné znečištění není takové znečištění k jehož úklidu je potřeba použít např. tepovač čalounění, úklid zvratků, čištění WC nádrže a pod.

Tuto službu nelze sjednat později než 2 dny před vrácením vozu, abychom si vyčlenili čas na přípravu vozu pro následujícího zákazníka.

V případě vrácení neuklizeného vozu bez předchozí dohody, nebo v případě vrácení silně znečištěného vozu jsme nuceni účtovat sankce dle předchozí záložky.

Pokud nevíte co s vaším autem po dobu půjčení našeho obytného vozu, můžete jej nechat zaparkované u nás. Na parkovišti máme kamerový systém, ale parkoviště není hlídané. Za případné škody vzniklé na vašem vozidle tedy neodpovídáme.

Vybavení našich vozů

Naše vozy jsou postaveny na podvozku Fiat Ducato. Jejich celková hmotnost je do 3500 kg, tedy k jejich řízení je potřeba pouze řidičský průkaz sk. B.

Jsou osazeny motory 2,3l s výkonem 120 – 140 HP (viz. popis konkrétního vozu) a 6 rychlostní manuální převodovkou. Motory jsou dieselové se systémem se selektivní katalytickou redukcí SCR, tedy s AdBlue. Plní emisní normu EURO 6.

Oba vozy jsou vybaveny tempomatem i nastavitelným omezovačem rychlosti, ABS a couvací kamerou.

Samozřejmě nechybí ani autorádio, které obsahuje i Bluetooth Hands Free a navigaci, ovšem k navigování doporučujeme využívat váš mobil, který má při zapnutých mobilních datech aktuálnější mapové podklady i přehled o dopravní situaci před vámi.

Oba vozy jsou uzpůsobeny pro jízdu až 6 osob. Mají dvě lůžka v zadní části vozu, dvě lůžka v alkovně nad kabinou s nosností do 200 kg / lůžko, a možnost rozložení lůžka po složení stolku, které je vhodné na přespání 1 osoby menšího vzrůstu, nebo max. 2 dětí. Zadní dvojlůžko a dvojlůžko v alkovně je opatřeno chráničem matrace. Prostěradla ani peřiny ve vozech z hygienických důvodů nejsou a každý zákazník si přinese svoje.

V obou autech je kuchyně s plynovým vařičem se 3 hořáky a se dřezem. Kuchyně je vybavená základním nádobím, tedy nádobím na stolování pro 6 osob, příbory, hrnci, pánvičkou, atd. Samozřejmě nechybí ani lednice, která se automaticky přepíná na napájení ze sítě auta za jízdy, na provoz na plyn při vypnutí motoru, nebo na napíjení ze sítě 230V při připojení auta v kempu.

V kabině je klimatizace, která chladí prostor za jízdy. Vůz Elnagh je navíc vybaven nezávislou klimatizací Kronings K2400, která po připojení k síti (230V) v kempu dokáže vychladit, nebo i vytopit celý vůz.

Oba vozy jsou vybaveny topením Truma. Ve voze Elnagh je topení na naftu, ve voze XGO je topení na Propan (plynovou bombu). Topení Truma je kombinované a tedy slouží i k ohřevu teplé vody do kuchyně a na sprchování.

Obě auta jsou vybavena markýzou proti slunci*.  Nechybí ani koberec pod markýzu, abyste si mohli vytvořit opravdu komfortní prostor. S každým autem půjčujeme 5 kempingových křesel a kempingový stůl. Doplnění šestého křesla je po dohodě možné.

Na zádi obou aut je nosič na 4 kola s celkovou nosností 60 kg. Ve vybavení auta je i reflexní tabule, kterou v případě použití nosiče musíte označit náklad přesahující za vozidlo. Existuje několik vzájemně si odporujících norem na provedení cedule. Naše cedule vyhovuje v zemích EU včetně Itálie, kde mají specifické požadavky, ale proto nevyhovuje ve Španělsku.

Obě auta jsou vybavena i solárním panelem na dobíjení akumulátoru nástavby, tedy s nimi můžete zůstat i několik dnů bez připojení k elektrické síti.

V naší výbavě nechybí ani klíny na vyrovnání auta při parkování na mírně svažitém terénu a prodlužovací kabel včetně redukce na připojení auta k elektrické síti v kempu.

* Markýza slouží skutečně pouze proti slunci. Při dešti, větru, nebo v případě, že odcházíte od vozu ji musíte stáhnout. Při vysunování musí být již od vzdálenosti cca 60cm od auta podepřena teleskopickýma nohama. Jinak může dojít k poškození markýzy, nebo i pláště nástavby v místě uchycení markýzy!

Oba vozy jsou vybaveny povinnou výbavou pro ČR a další výbavou, aby splňovaly požadavky na povinnou výbavu většiny evropských států. Každopádně před vycestováním doporučujeme prověřit předpisy ve vaší cílové destinaci i ve všech tranzitních zemích.

Naše vozy jsou vybaveny:

 • reflexními vestami s certifikací EN 471 pro celou posádku, tedy 6 ks
 • autolékárničkou a kartou první pomoci
 • výstražným trojúhelníkem
 • heverem a sadou na opravu pneu (i když na opravu pneu lze využít asistenci od pojišťovny)
 • práškovým hasícím přístrojem 1kg
 • reflexní cedulí k označení přesahujícího nákladu v případě použití nosiče kol (vyhovuje i v Itálii, nevyhovuje ve Španělsku)

Dále jsou naše vozy vybaveny dálniční známkou pro ČR. Dálniční poplatky v zahraničí, mýtné a poplatky za průjezd placenými úseky v zahraničí hradí nájemce.

Ostatní časté dotazy

Vlastníkem a pronajímatelem vozů Elnagh Baron 26 a Clever Vans Celebration je Milada Jasparová, IČ 756 45 262. Milada se zároveň stará a rezervace, předávání a převzetí vozů zpět, prostě celý zákaznický servis pro všechna auta.

Vlastníkem a pronajímatelem vozu XGO Dynamic 25 je Martin Štefan, IČ 603 57 312. Martin se zároveň stará o technické záležitosti všech vozů, řeší nestandardní situace a administrativu.

Více informací na stránce Kontakt

Naše vozy jsou pojištěny u Generali Česká pojišťovna a.s. se zvýšeným limitem povinného ručení 100 mil. Kč na újmy na zdraví a 100 mil. Kč na újmy na věci a ušlý zisk. Všechna skla jsou pojištěna s limitem plnění 12 tis. Kč.

Dále jsou vozidla pojištěna havarijním pojištěním ve variantě All Risk, tedy havárie, odcizení a vandalismus, se spoluúčastí 30 tis. Kč bez minimální procentní spoluúčasti z hodnoty škody. Tedy v případě škody na autě nebude spoluúčast nikdy vyšší než 30 tis. Kč, pokud neporušíte standardní podmínky pojistky, např. nezpůsobíte nehodu pod vlivem alkoholu, nebo nedojde odcizení nezamčeného vozidla atd.

K pojištění máme sjednané asistenční služby na cestách v nejvyšším rozsahu, který Generali Česká pojišťovna nabízí, tedy asistenci XL. V případě poruchy, nebo nehody vozu jsme schopni se o vás dobře postarat.

Obytná auta půjčujeme na základě Smlouvy o nájmu připravované každému zákazníkovi na míru, která odkazuje na Všeobecné podmínky půjčovny, kde jsou ujednání pro všechny zákazníky společné.

Najemni smlouva obytneho vozu – VZOR

Všeobecné podmínky půjčovny

Souhlas se zpracovanim osobnich udaju

Formulář pro odstoupení od smlouvy – VZOR

Pokud vám je cokoliv nejasné, zeptejte se a my vám to vysvětlíme.

Ujednáním ve smlouvách chráníme i nás, protože pronajímaná auta mají vysokou hodnotu, ale také vás, naše zákazníky, před nezodpovědnými nájemci před vámi.

Chceme, abyste si mohli užít pohodovou a netradiční dovolenou, což může zhatit např. nezodpovědný zákazník před vámi, který nám nevrátí auto včas, nebo ho nevrátí v uspokojivém stavu, abychom ho stihli nachystat pro vás. Pokud na dobu vašeho pronájmu nenavazuje bezprostředně další, můžeme se telefonicky dohodnout na prodloužení doby nájmu, nebo posunutí času vrácení auta bez sankcí a pod.

Nenašli jste odpověď? Napište nám …

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.

… nebo se zeptejte na tel.: +420 603 419 537

NAŠE OBYTNÁ AUTA K PRONÁJMU NA VAŠI DOVOLENOU

Pronájem obytného auta Elnagh Baron

Obytné auto Elnagh Baron s alkovnou ideální pro rodiny s dětmi. Může v něm cestovat až 6 osob, pohodlně se vyspí až 4 dospělí a 2 děti. Vůz je nadstandardně vybavený klimatizací obytného prostoru. Další výhodou je prostorná “garáž” v zadní části.

Pronájem obytného auta XGO Dynamic

Obytné auto XGO Dynamic s alkovnou ideální pro rodiny s dětmi. Může v něm cestovat až 6 osob, pohodlně se vyspí až 4 dospělí a 2 děti. Výhodou tohoto vozu je kratší délka (pouze 6,5 m) a bohatá výbava včetně venkovní markýzy, nosiče kol a kempingového nábytku.

Clever Vans Celebration

Obytná dodávka Clever Vans Celebration se zvedací střechou ideální pro rychlé cestování s motorem 165 HP. Mohou v ní cestovat až 4 osoby, pohodlně se vyspí 2 dospělí a 2 děti. Ve výbavě mimo jiné najdete solární panel, měnič na 230V, markýzu i kempingový nábytek i gril.

Obsazenost našich obytňáků

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
ELNAGH Baron
XGO Dynamic
Clever Vans
K dispozici
Rezervace
Nedostupné