Rady na cestu

Naše vozy jsou vybaveny dálniční známkou pro ČR. Informace ohledně dálničních poplatků a mýta v zahraničí naleznete např. zde:

www.dalnicni-znamky.com

www.tolls.eu

Pokud vyrážíte na dovolenou s obytným autem poprvé, mnoho cenných informací najdete např. zde:

all4camper.com

nebo v různých skupinách na Facebooku, kde ostatní uživatelé sdílí aktuální informace z cest, tipy na kempy a místa k přespání s informacemi o aktuální obsazenosti, počasí a podobně. Doporučujeme např. Facebookové skupiny

Obytňákem křížem krážem,

která má více než 20.000 členů z nichž většina je ochotna poradit, nebo zodpovědět vaše dotazy ohledně aktuální situace v místě, kam se chystáte, nebo naši FB stránku

BydliBus,

která má sice výrazně méně příznivců, ale najdete zde také zajímavé informace od našich zákazníků, nebo konkrétně o našich autech.

Zajímavé informace ohledně hmotnosti vozidla a vážení na cestách v česku i v zahraničí naleznete např. zde:

silverontheroad.com

Tipy na kempy a stellplazy

Hledáte-li vhodné kempy po cestě do vašeho cíle, mohou se vám hodit tyto stránky, kde zjistíte i vybavení kempů, hodnocení návštěvníků, ceny i kontakty:

www.camping.info

Mimo kempy můžete legálně přespat na místech určených k nočnímu zastavení obytných aut a karavanů, tzv. stellplazech. Často jsou vybavena i možností elektrické přípojky, doplnění vody, nebo místem k vypuštění odpadní vody.

K vyhledávání těchto míst se nám osvědčila aplikace pro mobilní telefony Park4night, ve které najdete mnoho informací o stellplazech, jejich vybavení, fotografie a pod.:

Stažení z Google Play
Stažení z App Store

Poměrně hodně stellplazů po celé Evropě najdete i na www.mapy.cz. Stačí do vyhledávání zadat klíčové slovo “stellplaz” a zemi, kde jej hledáte (např. stellplaz Česko, stellplaz Rakousko, stellplaz Itálie atd.)

TAK CO? S JAKÝM Z NAŠICH OBYTŇÁKŮ VYRAZÍTE NA DOVOLENOU?

Pronájem obytného auta Elnagh Baron

Obytné auto Elnagh Baron s alkovnou ideální pro rodiny s dětmi. Může v něm cestovat až 6 osob, pohodlně se vyspí až 4 dospělí a 2 děti. Vůz je nadstandardně vybavený klimatizací obytného prostoru. Další výhodou je prostorná “garáž” v zadní části.

Pronájem obytného auta XGO Dynamic

Obytné auto XGO Dynamic s alkovnou ideální pro rodiny s dětmi. Může v něm cestovat až 6 osob, pohodlně se vyspí až 4 dospělí a 2 děti. Výhodou tohoto vozu je kratší délka (pouze 6,5 m) a bohatá výbava včetně venkovní markýzy, nosiče kol a kempingového nábytku.

Clever Vans Celebration

Obytná dodávka Clever Vans Celebration se zvedací střechou ideální pro rychlé cestování s motorem 165 HP. Mohou v ní cestovat až 4 osoby, pohodlně se vyspí 2 dospělí a 2 děti. Ve výbavě mimo jiné najdete solární panel, měnič na 230V, markýzu i kempingový nábytek i gril.

Obsazenost našich obytňáků

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
P
Ú
S
Č
P
S
N
ELNAGH Baron
XGO Dynamic
Clever Vans
Ford Transit Custom
Piaggio Medley 125S
K dispozici
Rezervace
Nedostupné
Dle dohody